Menu

Realitní­ zprávy

Extrémní ceny bytů brání mladým lidem stěhovat se od rodičů!

Shánění „startovacího bytu“ se pro lidi mezi 26 až 36 lety, kteří by chtěli založit rodinu, v posledních letech neliší příliš od předlistopadových dob. Zatímco tehdy kvůli pomalé výstavbě zaručovaly získání bytu především známosti na bytovém odboru radnice nebo „angažovanost“, teď jsou jediným kritériem finance. A ty jsou pro značnou ... Celý článek »

Realitní zákon - přesněji zákon o realitním zprostředkování.

Kolik se toho o něm už napsalo. A přesto, pořád narážím na realitní makléře, kteří vlastně ani nevědí, co se v této věci děje, k jakým změnám se schyluje. A tak myslím, že nebude škodit několik aktualit si připomenout. V pondělí 21. ledna vláda na svém jednání schválila návrh zákona, který mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou ... Celý článek »

Zuří konkurenční boj bank, snižují ceny a lákají na levnější hypotéky!

Sazba hypoték klesla minulý měsíc v průměru nejvíce od roku 2015. Důvodem zlevnění ze strany bank je nezájem lidí o nové hypotéky, které jsou pro ně nedostupné kvůli přísným pravidlům České národní banky a vysokým cenám bydlení. Úrokové sazby hypoték tak podle všeho opět porostou, i když se banky snaží ... Celý článek »

Rozhorov našeho odhadce nemovitostí Ing. Davida Herbingera pro ČT2.

Na níže přiloženém odkaze můžete shlédnout rozhovor našeho odhadce nemovitostí Ing. Davida Herbingera o vývoji cen nemovitostí pro ČT2 z roku 2019. https://www.youtube.com/watch?v=FeiH9BN5B4k&t=311s     ... Celý článek »