Menu

Realitní­ zprávy

Rozhorov našeho realitního poradce a odhadce nemovitostí Ing. Davida Herbingera pro ČT2.

Na níže přiloženém odkaze můžete shlédnout rozhovor našeho realitního poradce a odhadce nemovitostí Ing. Davida Herbingera o vývoji cen nemovitostí pro ČT2. https://www.youtube.com/watch?v=FdmbZFCZyU0   ... Celý článek »

Úroková sazba hypoték letos poprvé klesla. Zájem o půjčky roste.

Průměrná úroková sazba hypoték v červnu klesla na 2,49 procenta z květnových 2,51 procenta. Jde o první letošní pokles, vyplývá z údajů Fincentra Hypoindexu. Na minimu byla sazba předloni v prosinci, a to na 1,77 procenta. Letos v lednu byla na 2,28 procenta. Objem nových hypoték byl v červnu nejvyšší za ... Celý článek »

Ceny nemovitostí rostou v Česku nejvyšším tempem z celé Evropské unie. Propadly se naopak v Itálii

Ceny bytů a domů v Česku rostly ve třetím čtvrtletí loňského roku nejrychleji ze všech zemí Evropské unie. Meziročně se ve třetím čtvrtletí zvýšily o více než 12 procent, přitom v celé EU šly ceny nahoru v průměru o necelých pět procent. Vyplývá to z údajů evropského statistického úřadu Eurostat. „V absolutních ... Celý článek »

Ministerstvo chystá zákon o realitním trhu. Makléře už nebude moct dělat prakticky kdokoliv

Vstup realitních makléřů na trh a výkon jejich profese nejsou v Evropské unii nijak regulovány pouze v Česku a Španělsku. Vyplývá to z analýzy ministerstva pro místní rozvoj (MMR). V Česku má situaci změnit zákon o realitním zprostředkování, profese má být vázanou živností. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ... Celý článek »