Menu

Realitní­ zprávy

Rozhorov našeho odhadce nemovitostí Ing. Davida Herbingera pro ČT2.

Na níže přiloženém odkaze můžete shlédnout rozhovor našeho odhadce nemovitostí Ing. Davida Herbingera o vývoji cen nemovitostí pro ČT2. https://www.youtube.com/watch?v=FdmbZFCZyU0   ... Celý článek »

Na hypotečním trhu nastává ochlazení, úrokové sazby strmě rostou

Po říjnovém rekordním zájmu o hypoteční úvěry, nastalo ochlazení. Banky v listopadu sjednaly o zhruba dvě tisícovky úvěrů méně. Úrokové sazby i nadále rostou, průměrná sazba dosáhla hodnoty 2,78 procenta. V listopadové situaci na českém hypotečním trhu byl již znát dopad přísnějších pravidel pro poskytování hypoték nastavených Českou národní bankou (ČNB). Jak ukázal pravidelný monitoring úrokových ... Celý článek »

Očima odborníků: Ceny nemovitostí do konce roku ještě vzrostou, hypotéky zdraží

Letošní rok je pro realitní i hypoteční trh hodně rušný. Ceny nemovitostí rostou, hypotéky zdražují a Česká národní banka reguluje. Jak bude vypadat konec tohoto hektického roku? Podle expertů, které oslovil odborný server Hypoindex.cz, se na lepší časy neblýská. Zvlášť pro zájemce o hypoteční úvěry a nové bydlení.   Jaká podle vás ... Celý článek »

Dopad připravovaného zákona na realitní kanceláře a realitní makléře

Již několik let se připravuje nový Zákon o realitním zprostředkování. Na přelomu roku 2018/2019 by měla aktuálně předložený návrh projednávat vláda. Účinnost zákona je předběžně stanovena na 1.1.2020, ale díky přechodnému období a lhůtám na splnění povinností se počítá, že reálný dopad na realitní trh bude ještě později. Jak se ... Celý článek »